SAÇ EKİMİ SONRASI YIKAMA

Saç Ekim Sonrası Yıkama

Saç ekim sonrası uyulması gereken yıkama kuralları;

Operasyondan 3 gün sonra saçlar yıkanmaya başlanmalıdır ve 15 gün süresince aksatılmadan günde bir kez ılık suyla yıkanmalıdır. Böylece 12.günün sonunda kabuklar genelde dökülmüş olacaktır.

Klinik tarafından verilen özel bir solüsyon operasyon sonrası 3.gün itibariyle ekim alanına gün içerisinde 2-3 kez sıkılıp alanın nemli kalmasını sağlanacak. Solüsyonu, bitene kadar kullanabilirsiniz.

Saç Ekim Sonrası Üçüncü ve Dördüncü Hafta

#1

ADIM Losyon Uygulanması

Yumuşatıcı losyon cilt hücrelerinin yenilenmesini arttırır, cildi nemlendirir ve kabukları yumuşatır.

Donör Alan ve Alıcı Alan:
Losyon hem nakledilen hem de donör bölgelere uygulanacaktır. Her iki alani da 7-8 damla losyonla hafifçe dokunarak kaplayın. 1 saat bekleyin ve saç yıkama sırasında durulayın. Herhangi bir hasarı önlemek için losyonu, nakledilen greftlerle aynı yönde uygulayın. Donör bölgesi için daha fazla losyon kullanabileceğinizi unutmayın.

#2

Şampuan Uygulaması
  • Özel tıbbi şampuan kabukları çıkarmak ve iyileşme sürecine yardımcı olmak için kullanılır.
  • Losyonu sürdükten 45 dakika sonra, açıklandığı gibi yıkamaya başlayabilirsiniz.
  • Sağlanan tıbbi şampuanı kullanarak elleriniz arasında köpük oluşturun ve sürtünme veya güçlü hareketler olmadan nazikçe donör ve alıcı bölgenizi köpürtün.
  • Durulamadan önce 2-3 dakika bekletin.

#3

Durulama

Başınızı basınçlı sıcak su ile yıkamayın; ılık su kullanın. Bir kase kullanarak kafanıza biraz su dökün ( duşu kullanmayın ). Şampuanı iyice durulamak önemlidir.

#4

Kurutma

Saçınızı kurutmak için havlu kullanmayın. Bir saç kurutma makinesini soğuk hava modunda ve kafanızdan makul bir mesafede kullanmalısınız.

Saç Ekim Sonrası Üçüncü ve Dördüncü Hafta

Hala bazı kabuklarınız varsa, lütfen nakledilen alana 12-15 damla losyon sürün ve 2 saat kadar bırakın. Daha sonra, sağladığımız şampuanla yıkayın ve kabuklardan kurtulmak için hafif bir masaj yapın.

Kabuklar yok olana kadar bunu her gün yapın. Kabuklar yok olduğunda, losyonu kullanmayı bırakabilirsiniz, ancak geri kalanı için saçınızı her gün şampuanımızla veya başka bir şampuanla bir ay yıkama bitinceye kadar yıkamak gerekir.

Operasyondan 1 ay sonra riskli aşamayı geçtiniz; normal hayatınıza geri dönebilir, havlu kullanabilirsiniz.

Deha detaylı bakım bilgileri almak için bizimler irtibata geçebilirsiniz.