DHI SAÇ EKİMİ

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi Yöntemi kişinin saç köklerinin tek tek toplandığı ve implanter kalemi yardımıyla ekim alanına yerleştirilme işlemidir. FUE yöntemi ile arasındaki görebileceğimiz farklardan biri ise DHI işleminin tıraşsız yapılabilmesidir. En önemlisi bazı saç ekim yöntemlerinde 2 adımda yapılabilecek işlem, DHI yöntemiyle tek adımda yapılır. Dolayısıyla bu yöntem Doğrudan (Direct Hair Implantation) olarak adlandırılmaktadır. DHI yöntemiyle arzu ettiğiniz gür saçlara ulaşabilirsiniz. DHI uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olmasına rağmen son zamanlarda yoğun olarak tercih edilmeye başlanmıştır.

Saç Ekim Operasyonlarında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Bu alanda genel olarak 3 kavram daha çok duyulmaktadır. Bu kavramlar aşağıda sıralanmıştır:

1. FUT (Follicular Unit Transplantation)

2. FUE ( Follicular Unit Extraction)

3. DHI (Direct Hair Implantation)

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kişinin vücudunda öncelikle kıl köklerinin alınacağı bölge belirlenir. Sonrasında donör olarak tanımlanan bu bölgeden medikal cihazlar yardımıyla kıl kökleri alınır. Sonuç olarak istenen noktaya aktarma işlemi yapılır.

Kullanılacak malzemeler; iğnenin kalınlığı ve diğer kriterler kişinin saç yapısına, kıl kalınlığına ve köklerin derinliğine bağlı olarak değişmektedir. Ondan sonra operasyon öncesinde kişinin saçında yapılacak inceleme sonucunda kullanılacak malzemeler belirlenir.

Bu işlem her kök kılı için bir kaç dakika sürer. Sonuç olarak kıl köklerinin ekimi tamamlandığında istenen şekilde sağlıklı ve gür saçlara kavuşması sağlanır.

DHI saç ekimi nasıl yapılır?
DHI Saç Ekimi İğneleri

Saç Ekimi Sırasında Kullanılan İğneler;

İnce ve keskin uçlara sahip olduklarından kıl köklerine zarar vermeden bu işlem kolayca gerçekleştirilir. İşlem yapılırken kullanılan iğneye “Choi iğnesi” adı verilmektedir. Başka bir deyişle bu yönteme “ Dhi Choi Yöntemi” de denir.

CHOI pen ile operasyonu yapacak olan uzman kökleri en ideal açı olan 40-45 derecelik açılarla eker. Bunun yanında önemli bir diğer faktör ise doğru yöndür ki doğal görünüm elde edilmesi açısından bu yön çok önemlidir. Daha doğal görünüm için bireylerin önceki saçlarının çıkış yönüne uygun olarak ekim yapılması gerekmektedir.

DHI da kullanılan kalemlerin (implanter pen) özellikleri nelerdir?

DHI yönteminde kullanılan bu kalemlerin içi boştur ve yaylı birer mekanizmaya sahiptirler. İkincisi yaylı bu mekanizma, gerildikten sonra basıldığı anda ucu iterek dokuyu deler ve grefti içine bırakır. Bu kalemler önceleri ince telli saçlar için geliştirilmiştir. Ancak sonraları kalın telli saçlar için de özelleştirilmiş kalemler piyasaya sürülmüştür.

DHI Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Bu yöntem tedaviyi yaptırmak isteyen herkese uygulanabilir. Ek olarak tıraşsız ekim teknolojisi sayesinde saçını tıraş ettirmek istemeyen kişiler ,bu işlemi daha çok tercih etmektedir. Öte yandan farklı tekniklerde kişinin saç yapısına göre daha fazla greft ekilebilmektedir. Bu nedenle işlemi yapacak uzmanlar hastanın kafa yapısına ve ihtiyaç duyulan greft sayısına göre kullanılacak yöntem belirlenmelidir. Ekim işlemi yapılırken ve ekim sonrası takip süreçlerini en iyi şekilde kontrolünü sağlayacak güvenilir klinikler seçilmelidir.

DHI Yöntemin Klasik FUE’den Farklıkları Nelerdir?

Cerrahi işlem öncesinde kişi hem fiziki hem de psikolojik olarak uygulamaya ve sonrasında karşılaşacağı duruma hazırlanmış olmalıdır. Sonrasında kişi cerrahi işlem aşamaları olan muayene ve hazırlık aşaması, anestezi uygulaması, alım aşaması, kanal aşaması ve ekim aşaması hakkında bilgilendirilmelidir. Ek olarak komplikasyon risklerine karşı da uyarılması gerekmektedir.

#1

Bu yöntemin en belirgin farklarından biri tıraş edilmeden saç ekim yapılabilmesine imkan sağlamasıdır.

#2

Saç kökleri donör bölgeden alındıktan sonra 1-2 dakika içinde ekilir. Bu yüzden köklerin vücut dışında beklememektedir. Bu sayede köklerin zarar görme olasılığı çok daha aza indirmektedir.

#3

Saçların tamamen dökülmediği alanlarda, saç arasına seyrek bölgelere daha kolay ekim yapabilmesini sağlamaktadır.

#4

Dar alanlarda yapılan cerrahi işlemlerde daha yoğun ve başarılı operasyonlar yapılabilir.

DHI tekniğinin avantajları

Bu teknolojinin en belirgin özelliği sağladığı yoğunluktur. Santimetrekareye 40 – 60 greft ile şerit / enine kesi tekniğinin iki katı oranında yoğunluk sağlar. En önemlisi bu yoğunluk dökülen alanlar için önemli bir fırsattır.

DHI teknolojisi ince uçlu iğne teknolojisi kullanır. Bu sebeple yara izi oluşma riskini belirgin oranda en aza indirir. Ek olarak ekim işleminin tek tek uygulanması prensibine dayalıdır. En önemlisi çok hassas bir yöntem olduğu için cerrahi merkezlerinde alanında son derece uzman ve ekibi görev almaktadır. DHI teknolojisinin kullanıldığı ekim işlemlerinde en doğal ve başarılı sonuçlara ulaşılmıştır. Kısaca doğal saç yapısına en yakın en son teknolojilerdendir.

Özel iğnelerin kullanılması sayesinde yara izi oluşma ihtimali oldukça düşüktür. Dolayısıyla saç yoğunluk oranı ve iyileşme oranı yüksektir. Faruk YILMAZ ve uzman ekibinin güncel teknolojileri kullanarak özenle uyguladığı DHI tekniği ve DHI ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

DHI Yönteminin Dezavantajları

FUE yöntemine kıyasla dezavantaj olarak aktarabileceğimiz unsurlar:

Bu tekniği en iyi biçimde uygulamak için uzman ve ekibinin uzun eğitim sürecinden geçmiş olmalı. Ayrıca alanında tecrübeli olması da gerekmektedir.

Diğer cerrahi işlemlerle karşılaştırıldığında genellikle daha masraflı bir yöntem olduğundan söz edilmektedir.

Ekim işlemini yapacak uzmanın dikkatli ve yüksek konsantrasyonda olması gerekmektedir.