Hızlı İyileşen Saç Ekimi

Hızlı İyileşen Saç Ekim

İnsan yaşantısında en kıymetli hazinesi , ne yaparsak yapalım geri getiremeyeceğimiz değerimiz zaman. Günlük hayatta koşuşturmalar içindeyken değerini daha fazla anlıyoruz. Gelecek planlarımızda ve kariyer hedeflerimize ulaşmaya çalışırken boşa geçirecek en küçük bir vaktimiz bile yoktur. Saç ekiminde de yepyeni bir çığır açan hızlı iyileşen saç ekimi ,saç kaybı yaşadığı için saç ekimi yaptırmayı düşünen ancak vakti olmayan kişilere hız ve zaman kazandırıyor.

Tıp alanındaki gelişmelerle yara iyileştirici, mikrop kırıcı ve nemledirici özelliğe sahip bakım losyonları ve sprey biçimindeki solisyonlar sayesinde çok daha hızlı iyileşmeler sağlanmıştır.Saç ekiminden sonra saçlar, yıkama yapmaya ihtiyaç duyulmadan doğal, sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşuyor.

Saç ekimi sonrası hastalar bu yöntemler sayesinde ekim sonrası kliniğe bir kere gidiyor. Hızlı bir tempo içinde zamanı kısıtlı olan kişilere, Özellikle başka şehirden gelen iş dünyası koşturmacasında olanlar için büyük bir konfor ve kolaylık sunuyor. Hızlı iyileşen saç ekimi ve uzman doktorlarca ekilen saç kökleri çok daha kısa zamanda gözle görülür bir sunuç elde edilmesini sağlıyor. Normalde kendi haline bırakılan iyileşme süreci 8 ay civarında iken bu yeni üretilen bakım ürünleri sayesinde 4-5 ayda daha doğal gür ve sağlıklı sonuçlar almayı sağlıyor.

Hızlı iyileşen saç ekimi nasıl yapılır?

Bu süreçte sürekli saça her gün nemlendirici jel uygulandığı için yıkama işlemi ortadan kaldırılıyor. Ekim sonrası donör bölgeye hem de köklerin ekildiği alana bakım işlemleri uygulanıyor. Ekim işlemi tamamlandıktan sonra donör bölgeye ince bir bakım jeli sürülüyor ve bandajla kapatılıyor. Jel uygulaması birinci gün kontrole geldiğinde tekrarlanıyor ama bu sefer bandaj yapılmıyor. Yara iyileştirici, mikrop kırıcı ve nemlendirici özelliğe sahip jelin etkisi ilk kullanımdan sonra kısa sürede etkisini göstermeye başlayacaktır.

Hızlı İyileşen Saç Ekim Yöntemleri

Bu yöntemle yapılan saç ekiminde hasta kontrole geldiğinde 1. gün kliniğimizin uzman ve deneyimli ekibi tarafından özel bakım losyonları uygulanır ve saç ekim alanı nemlendirilerek iyileşme süreci hızlandırılır. Saç derisinin ihtiyaç duyduyu nemi kazandırmak için bu işlem belli aralıklarla yapılır.İlk gün gerekli bilgilendirme verildikten sonra hasta bu işlemleri daha sonraki zamanlarda kendi yapabilecektir.

Hızlı iyileşen saç ekimi uygulaması sayesinde saç derisi vitamin ve minerallerle beslenerek daha hızlı iyileşirken saçlar da doğal, sağlıklı ve planlanan açıya uygun olarak, ekildiği bölgeyle dolgunluk içinde uzuyor. Uygulama ayrıca saç ekiminden sonra hassaslaşmış olan derideki alerji ve kaşıntıyı azaltıyor. Cildi nemlendirip rahatlamasını sağlayarak saç ekimi yaptıran kişiye hem yaşam konforu hem de estetik bir görünüm kazandırıyor.

Saç tedavisi fiyatları için saç yapınızı inceleyerek kullanılacak tekniklerin uzmanlarımız tarafından gerekli tetkikler sonrasında belirlenmesi ve tarafınıza daha sağlıklı bilgi verilebilmesi için online veya telefonla randevu alabilirsiniz.