Saç Ektirmek Ne kadar Sürer?

Saç Ektirmek

Saç Ektirmek Ne kadar Sürer?

Saç ektirmek için muayene yapılmadan kesin bir süre söylemek zordur. Saç ekimi yapılacak alan ve saç ekim yöntemi de belirleyici etmenlerdendir. Saç ekim operasyonu öncesi hastaların saç dökülme alanları en kök alınacak bölge dikkatlice incelenerek planlama yapılır. Saç ekim operasyonu ekim yapılacak greft sayısına göre 6-9 saat arası değişebilmektedir. Bu süre ekibin tecrubesine göre de değişkenlik gösterebilir. Saç ekimi çok özellikli bir operasyondur.

Fue Yöntemi sayesinde pratik ve daha kolay hem de acısız bir operasyon yapabilmek mümkündür. Saç ekim yaptırmak isteyen hasta bir hafta öncesinden kendisini hazırlamalıdır. Bu süreçte kan sulandırıcı ilaçlar( aspirin vb.) kullanılmamalıdır. Yine bu zaman süresinde sac boyatılmamalı ve alkol alınmamalıdır. Saç ekim operasyonu öncesinde saçta kimyasal bakım ürünleri ( Sprey, Jöle vb.) olmamasına ve saçın yeterince temiz olmasına dikkat edilmelidir. Saç ekimi öncesinde alkol ve benzeri içecekler bırakılmalıdır. Saç dökülmesi ilk üç evre civarında ise tek seansta sonuçlandırılabilirken son üç evrede ise daha fazla seans gerekebilmektedir.

Saç ekim süreçleri belirlenmesinde kişinin özellikleri söz konusudur. Ekim yapılacak kişilerin saçlarının kalın telli ,kıvırcık, koyu renkli ve de açıklık durumu az ise tek seansta olumlu sonuçlar alınabilir fakat kişinin saçı; ince telli, düz, açık renkli ve ekilecek alan fazla ise daha çok seans gerekmektedir. Saç ekimi için birden fazla seans gerekiyorsa hasta belli bir süre bekletilmelidir çünkü ilk seansta alınan köklerden sonra alınacak verimli saç kökleri azalır. Bekleme süresinin ne kadar olacağını uzman doktor belirleyecektir. Tabi ki operasyon yapılacak hastanın beklentileri de çok önemlidir, hasta ne kadar sıklıkta bir ekim istiyorsa seans sayısı da ona göre değişecektir. Bu konuda gelecek operasyon randevuları hasta ve doktor ile karşılıklı konuşularak planlanması daha sağlıklı olacaktır. Saç Ekimi İçin En Uygun Mevsim Hangisidir? isimli makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Faruk Yılmaz Saç Ekim Merkezimizden saç kontrollerinizi hemen yaptırarak operasyon hakkında bilgi alabilirsiniz ve size en uygun operasyon tarihini belirleyebiliriz.