Saç Ekimi Operasyonu

İstanbul En İyi Saç Ekimi Merkezleri

Saç ekimi , uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen tıbbi ve estetik bir operasyondur. Saç dökülmesi sorunu yada saç kaybı yaşayan bireylere uygulanan modern ve basit çözümler operasyonun temel hedefleridir. Saç ekimi modern cerrahi operasyonlar ile saç nakledilmesi süreçlerini kapsamaktadır.

Saç ekimi bireylere özel olarak planlanıp , uygulanarak yürütülür. Dökülmeye dirençli kökler belirlenerek , saç kaybı yaşanılan bölümlere açılan kanallara transfer edilir. Operasyon sonrası kişinin doğal görünümü hedeflenerek sonuca ulaşılması sağlanır. Operasyon sonrasında kişinin görünümünün tamamen doğal olması ve konforlu bir süreç geçirmesi en temel amaçlarımız arasında yer alır.

İstanbul Saç Ekimi Fiyatları 2024

İstanbul ve Türkiye’de saç ekimi fiyatları uygulanan teknik ve doktor kalitesine göre değişiklikler göstermektedir. Bazı kliniklerin sunduğu konaklama  ve transfer gibi hizmetlere göre fiyatlar değişmektedir. Saç ekim fiyatları hakkında daha sağlıklı bilgi alabilmek için Faruk Yılmaz Saç Ekimi Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul ve Türkiye’de Saç Ekim Avantajları

İstanbul ve Türkiye halen dünyadaki saç ekimi operasyonları için en çok tercih edilen seçeneklerin başında yer almaktadır. Bunda doktorların tecrübesi, kullanılan teknolojik sistemler ve uygun fiyat seçenekleri dünya standartlarında hizmet sunulmasını etkili oluyor.

Yabancıların ise tercih etmelerinde uygun fiyat seçenekleri daha ağır basmaktadır. Hizmet kalitesi ve standartları ortalamanın çok üstünde olmasına rağmen fiyatlar Avrupa ve Amerika’ya kıyasla çok daha avantajlıdır.

Türkiye de saç eğitimi merkezleri ve popüler doktorların çoğunluğu İstanbulda bulunmaktadır. Ankara ve İzmir takip etmektedir. Tatil beldelerinde ise Antalya ve Muğla da çok sayıda saç ekim merkezi mevcuttur.

Saç Ekimi Teknikleri

İstanbul En İyi Saç Ekimi Merkezleri

Saç ekimi cerrahisi alanında iki ana cerrahi teknik bulunuyor. Bunlar, Foliküler Ünite Nakli adı verilen Follicular Unit Transplantation (FUT) ve Foliküler Ünite Ekstraksiyonu adı verilen Follicular Unit Extraction (FUE).

Ancak son yıllarda gelişen yeni teknolojiler ile artık daha etkili teknikler de uygulanıyor. Bunlar arasında en yaygın olanları ise safir uç ile yapılan teknik olan Sapphire FUE ve yeni nesil bir teknik olan doğrudan saç ekimi adı verilen Direct Hair Implantation (DHI) tekniği.

FUE ve Sapphire FUE yöntemi, DHI yöntemine göre daha geniş alanları kapsadığı için tercih ediliyor. DHI yöntemi ise daha yüksek yoğunluk elde etmek için iyi bir oran sağlıyor. Tabi DHI tekniği ile İstanbul için saç ekimi fiyatları diğerlerine göre biraz daha pahalı oluyor.

DHI Tekniği

DHI tekniği ile FUE tekniğinin farkı saçın ekilme yöntemi. FUE tekniğinde saç derisinin tamamına yapılan kesiler ve bu kesilerin üzerine folikül üniteleri yerleştirilirken, DHI tekniği ile saçlı deriye her ekim sırasında kalem olarak ifade edilen patentli bir alet kullanılıyor ve kesi atılmasına gerek olmuyor.

Ayrıca bu yöntemle robotik saç ekim sistemi de uygulanabiliyor. Yine FUE tekniğinde kanal açılırken, DHI tekniğinde kanal açmaya gerek olmuyor.

FUT Tekniği

FUT tekniğinde bir deri parçası çıkarılır ve mikroskop altında ayrı ayrı foliküler ünite gruplarına bölünür ve ardından alıcının alanına nakledilir. Bu teknik günümüzde artık pek kullanılmıyor.

FUE Tekniği

FUE tekniği oldukça yaygın bir teknik. Her bir saç grefti donörden bir punch aleti ile tek tek alınıyor ve bu sayede genellikle yara izi oluşmuyor.

Saç Ekiminde Başarı Oranı ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saç ekimi konusunda dünya standartlarında cerrahlar ve uzman kadroları , kullanılan son teknoloji ile donanımlı klinikler  ve hastanelerde genellikle % 99 a yakın bir başarı elde edilebiliyor.

Saç ekimi ve tedavilerini cildiye doktorları, plastik cerrahlar ve medikal estetik hekimlik sertifikasına sahip doktorların yapması gerektiğini de bilinmesi gerekmektedir. Klinik seçimlerinde sağlık bakanlığı onaylı tam teşekküllü klinik veya hastaneler tercih edilmelidir.

İstanbul En İyi Saç Ekimi Merkezleri ve Doktorları

Saç ekimi için kendinize kaliteli ve güvenilir saç ekim merkezleri, cerrah ve doktorları arıyorsanız İstanbul sizin için doğru tercih olacaktır. Alanında uzman cerrahların ve tam teşekküllü klinik ve hastane seçenekleriyle İstanbul’ da en iyi saç ekimi merkezlerini bulabilirsiniz.

Saç ekiminizi planlamadan önce mutlaka gözden geçirin

-Saç ekimi lokal anestezi altında yapılan bir operasyona ve sağlığınıza etki edecek ve tehlike oluşturabilecek herhangi bir hastalığınız varsa öncelikle bunu doktorunuza  bildirmeniz, hastalığınızla ilgili gerekli tedaviyi olmanız ve sonrasında saç ekimi tedavisine başlamanız gerekir.

-Aktif bir deri hastalığınız varsa daha önce ilgilenilmelidir.

-B12, B6 ve çinko seviyeleriniz normal olmalıdır.

–Herhangi bir tiroid sorununuz varsa, daha önce tedavi edilmelidir.

-Özellikle şeker hastaları için kan şekerinizin normal seviyelerde olması,

-trikotilomani, obsesif-kompulsif bozukluk, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklarınız varsa bunun farkında olunmalı ve tüm bunlar araştırılmalıdır